Navigation

Sağlık Ekibi - Fizyoterapist Rehberi

Football Manager Fizyoterapist rehberi. FM Doktorlar
İngilizce'de Physio Türkçe'de Fizyoterapist halk dilinde doktor işte :) Televizyonda hiç duydunuz mu spikerin "Fizyoterapist sahaya girdi" dediğini? Türkiye'de "Kulüp Doktorları" diye geçen ama Football Manager'de karşımıza Fizyoterapist olarak çıkan sağlık ekibimizi inceliyoruz.

Sağlık Ekibi (Fizyoterapistler) Ne Yapar?

Fizyoterapist, sakatlanan oyuncuların en kısa sürede iyileşmesi ve tekrar antrenmanlara başlamasından sorumludur. Öncelikli işimiz oyuncuların sakatlanmasını önlemektir. Sakatlıkların önüne nasıl geçeceğinizi bu makalede görebilirsiniz. FM'de sağlık ekibinde bulunan doktorlardan birisi sağlık ekibinin şefidir. Sağlık ekibi adına sizinle iletişime Baş Fizyoterapist geçer.

FM Doktorlarda Aranan Özellikler

  • Fizyoterapi: Tıp fakültesindeki başarısı. Doktorların en önemli özelliğidir. 1 ile 20 arasındaki puanı onun ne kadar doktor olduğunun göstergesidir. 
  • Motivasyon: Oyuncusuna ne kadar odaklandığını gösterir. Yani doktorun işten ne kadar kaytarıp kaytarmayacağını gösterir.
  • Kararlılık: Oyuncunun iyileşme sürecinde yılmadan çaba göstermesi ve tahmin edilen süreden daha kısa sürede iyileşmesini sağlar.
  • Uyum: Farklı ülkeden transfer ettiğiniz doktorun ülkeye uyumunu gösterir. Üstteki özelliklerin doğru çalışması "Uyum" özelliğiyle yakından alakalıdır. Uyum özelliği düşük doktor tam performansına çalıştığı ülkeye uyum sağladığında ulaşır. Ne zaman uyum sağlayacağını da 1 ile 20 arasındaki puanı belirler.

FM'de En İyi Doktorlar

Fernando Bacci, Franco Combi, Lieven Maesschalck, Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, José Eduardo Souza
Paylaş
Banner

Yorum Ekle:

0 Yorum Var:

Lütfen yalnızca makale ile ilgili yorumlar yazın. Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişime geçin.